H&M има нова летна колекција што ќе ја обожавате

25 јуни 2018

Иако времето воопшто не личи на лето, тоа не значи дека не треба да се подготвуваме за топлите денови кои се надеваме дека ќе дојдат.

Омилениот шведски бренд H&M има нова летна колекција која е создадена за уживање на плажа и сите убавини што таа ги носи со себе.

Како што соопштија од брендот, новата колекција е инспирирана од југот на Франција, а едиторијалот што го снимија го носи насловот Riviera Dreaming.

Во колекцијата тие сместија костими за капење како најпосакувани парчиња за летото, лежерни кошули, прекрасни блузички и фустани, куси панталони и здолништа, бела широка кошула и што уште не.

Дефинитивно, најпопуларното парче покрај костимите за капење се белите кошули кои брендот ги има во изобилие, а тие се и најлесни кога станува збор за комбинирање во лето.

Она што тие препорачуваат се едноставни и чисти парчиња во кои навистина вреди да се инвестира секоја сезона.

Извор и фото: Fashion.hr

Објавено:
25 јуни 2018
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
1.248 пати