H&M прогноза – тренди пролетни панталони

16 февруари 2015

Шведскиот бренд H&M за претстојната пролет предлага широк избор кога се во прашање панталоните.

Од такви со висок струк кои одлично се комбинираат со краток топ или кошула, па се до популарните килоти-панталони кои ќе го задржат својот ИН статус  и оваа сезона.

Класичните панталони секако ќе бидат застапени особено во гардероберот на деловните дами, а комбинезоните ќе ги има во различни варијанти: од елегантни и свилени до урбан џинс.

Еве што може да очекуваме од шведската етикета за пролет 2015.

Објавено:
16 февруари 2015
Категорија: 
Колекции