Кампања на Џил Сандер за есен – зима 2013

16 јули 2013

 

Заштитно лице на кампањата е Еди Кембел, црно – белите фотографии се дело на Дејвид Симс, за шминката се погрижи  Дијана Кендал, а стајлингот е на Џо Мекејн. Модернистичките фотографии кои се наговестување за новата есенско – зимска сезона, погледнете ги во продолжение.

Објавено:
16 јули 2013
Категорија: 
Колекции
Тагови: 
Џил Сандер