Вчера на онлајн платформата Net-a-Porter беше пуштена во продажба пролетната капсулна колекција на францускиот бренд Клое.

Игрива и елегантна истовремено, мини колекцијата содржи 19 различни парчиња: облека, накит, костими за капење, чевли.

Со суптилна боемска нота, колекцијата носи посебен пролетен шарм прераскажан преку лелеавите и лесни кроеви, шаренилото од бои, удобните сандали и впечатливиот накит.

                 

 

Објавено:
9 април 2015
Категорија: 
Колекции