Кога Мајкл Корс ќе ве облече за Нова Година...

7 декември 2017

Американскиот дизајнер Мајкл Корс секогаш знае како да им угоди на жените. Затоа и важи за еден од омилените креатори.

Во неговата нова кампања посветена на новогодишните празници, тој ни го открива гламурот во неговата најчиста форма.

Главни протагонисти во кампањата се Тејлор Хил и Роми Стријд кои на себе ги носат свечените парчиња во блескави, металик нијанси.

Секоја комбинација е надополнета со соодветни модни додатоци, чанти, накит и секако високи потпетици.

Погледнете како изгледа кога Мајк Корс ќе ве облече за Нова Година.

Објавено:
7 декември 2017
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
1.851 пати