Лела Роуз - летни креации за деловни жени

16 август 2013

lela

Но, не мислиме на униформи. Во оваа колекција за пролет-лето 2013 година ќе се најдат сите жени над 35-тата година. И со оглед на високите летни температури, многумина од вас имаат проблем со тоа што да облечат, а сепак да делуваат професионално.

Лела Роуз предложува лелеави фустани со должина до или под колената. Блузи од свила и панталони со принт се дел од комбинациите. Секако, креаторкат не ги одминува и изгледите за свечености, па тантелата и муслинот се во центарот на вниманието.

Објавено:
16 август 2013
Категорија: 
Колекции