Мајкл Корс ја претстави новогодишната кампања

7 ноември 2013

novogodisnja-kolekcija-2

Марио Тестино, еден од најпознатите модни фотографи на денешницата сними уште една одлична кампања за новогодишната колекција на Мајкл Корс.

Дизајнерот пак вели дека при дизајнирањето на оваа колекција ја имал идејата да ги спои рокенролот, џинсот и дијамантите, што според него е совршена комбинација за време на празниците.

Во продолжение погледнете ги првите фотографии.

800x457xmichael-kors-holiday-2013-campaign-0005.jpg.pagespeed.ic.sse78emaUa

novogodisnja-kolekcija-1

novogodisnja-kolekcija-5

novogodisnja-kolekcija-4

Објавено:
7 ноември 2013
Категорија: 
Колекции