Мапата на Париз отсега се носи на нозе

5 септември 2016

Дизајнерот Кристијан Лубутан секогаш има нови начини како да ги изненади своите клиенти, купувачи и обожаватели. После одличната есенска кампања, тој воодушеви со два нови модела инспирирани од неговиот омилен град – Париз.

Капсулната колекција носи назив „Plan de Paris“ која буквално го пренесува тоа што претставуваат моделите – картата на Париз.

Лубутан одлучи на најпознатите модели патики и салонки да ја смести мапата на Градот на светлината и да добие уникатен производ.

И ако сте среќни да имате едни вакви обувки, на левата е Ајфеловата кула и сѐ околу неа, а на десната е северниот дел од градот и крајбрежјето на реката Сена.

Сега постои начин да го носиме Париз секаде со нас. 

Објавено:
5 септември 2016
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
397 пати