Машка колекција на Laifei за пролет/лето 2015 година

4 август 2014

Шпанскиот модел Емилио Флорес е заштитно лице на дебитантската колекција на Laifei, брендот кој е проект на  Fashion Style SA. Сопственици на брендот се Виола Кампана и артистот Гинта Кубилуте, а парчињата кои ќе бидат лансирани во Италија, Арапските Емирати, Русија и Швајцарија се дело на дизајнерот Марио Дајс

Колекцијата е составена од костими за капење, но и од ready to wear парчиња и е наменета за сите припадници на посилниот пол, кои го негуваат софистицираниот изглед.

Објавено:
4 август 2014
Категорија: 
Колекции