Еден од омилените српски дизајнери Михано Момоса има нова пред - есенска колекција во која смести неколку класични и супер елегантни парчиња.

Токму со ваквите впечатливи парчиња дизајнерот Михаило Анушиќ се издвои од останатите и за кратко време стана препознатлив на Балканот и поширокот.

Како и секогаш, тој и овојпат користеше квалитетни материјали од кои изработи прекрасни палта, капути, рoлки, кошули, панталони и елечиња.

Сосема очекувано, во колекцијата тој смести и дел од неговите препознатливи чанти што овојпат девојките можат да ги носат и како ремен на половината.

Што се однесува до боите, дизајнерот овојпат работеше со нежна сина, бела, светла крем и впечатлива розова.

Сите парчиња погледнете ги во галеријата погоре.

Инфо и фото: Buro 24/7

Објавено:
17 декември 2018
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
560 пати