Модна писта: Стела Макартни, пролет-лето 2013

10 мај 2013

Нежни материјали во живописни комбинации на бела, портокалова и зелена. Игра со пропорции. Спортски фустани, предимензионирани кроеви, панталони во комбинација со пеплум крој и комотни јакни... Дизајнерката Стела Макартни за сезоната пролет-лето 2013 прикажа практични предлози за модерно облекување.

 

stella-mccartney-rtw-ss2013-runway-06_113452334693

 

 

Објавено:
10 мај 2013
Категорија: 
Колекции