Модна писта: Валентино, висока мода, пролет 2013

29 мај 2013

 

Може ли да замислите ревија на Валентино без серија на црвени фустани!? Сигурно не! Тие се содржани и во пролетната колекција на висока мода на овој италијански бренд за кој дизајнираат Марија Грација Кјури и Пјерпаоло Пичоли. Во центарот на колекцијата се совршените кроеви, вниманието посветено на рачната изработка и употребата на деликатни везови, елементи со кои се градат софистицираните и женствени фустани кои ќе ве остават без здив.

 

 

 

 

Објавено:
29 мај 2013
Категорија: 
Колекции