Модниот избор на Џорџо Армани за оваа сезона

16 октомври 2013

 

Маријакарла Босконо, заедно со својот колега моделот Флоријан Ван Баел позираат во новата кампања на Џорџо Армани за промоција на колекцијата есен-зима 2013/14, доверена на фотографското модно дуо Мерт и Маркус.

Еве што ни подготви овој моден дизајнер за актуелната сезона:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
16 октомври 2013
Категорија: 
Колекции