Надин и Габи се урбани девојки во летен камп

11 јуни 2013

Реномираниот фотограф Колин Леман ги сликаше манекенките Надин Леополд  и Габи Вестброк, за најновиот лукбук на Urban Outfitters. Сликите во рустикален амбиент ги оживуваат спомените од летниот камп, летниот повик и полет, природните убавини, сончевите зраци и уживањето покрај плажа. Модните парчиња кои ги носат моделите ги бираше Кетрин Андерсон.

 

 

Објавено:
11 јуни 2013
Категорија: 
Колекции