Нова колекција ретро костими за капење од Bordelle

10 јуни 2014

bordelle-swimsuit-2014-9

Креативниот директор на Bordelle, Алекс Попа за ова лето предлага костими за капење кои нудат делумно ретро изглед, надополнет со минимални детали. Според него, костимите треба да бидат со едноставен крој, по можност еднобојни, а сепак за оние со малку повеќе нагласен традиционален карактер, тука се и едноделните костими за капење. Ретро шик за претстојното лето!

Објавено:
10 јуни 2014
Категорија: 
Колекции