Новата колекција на H&M како создадена за лето

30 јуни 2020

Познатиот шведски бренд H&M неодамна ја лансираше капсулната колекција летни фустани, „Conscious“, која привлече големо внимание.

Модните инсајдери велат дека ќе стане вистински хит, а модните блогерки веќе го оправдаа тоа мислење.

Широките фустани, волуменозни ракави, лелеави здолништа, како и интензивните бои, принтови се само дел од она што ја прави привлечна, но не само тоа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 24, 2020 at 4:58am PDT

 

Колекцијата е еко-одржлива, при изработка на колекцијата се користени рециклирани материјали и трајни како органскиот памук.

„Нашата цел е да користеме рециклирани и трајно создадени материјали за сите парчиња и тоа би сакале да го постигнеме од 2030 година, со што одржливата облека ќе стане достапна за сите“, велат од брендот.

Погледнете дел од понудата:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 17, 2020 at 12:14am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 5, 2020 at 2:57am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 17, 2020 at 5:53am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 23, 2020 at 4:20am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H&M (@hm) onJun 25, 2020 at 1:02am PDT

 

 

Објавено:
30 јуни 2020
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
972 пати
Тагови: 
H&M колекции