Опуштена и ретро кампања на Пепе џинс

7 февруари 2014

710x473xpepe-jeans-spring-2014-campaign9.jpg.pagespeed.ic.WvwkNjkuWl

Новата кампања на брендот Пепе Џинс Лондон е интересна, опуштена и ретро. Целата кампања е снимана на улиците на Лондон, а моделите се облечени како пријатели кои се фотографираат пред автомобил, со што уште повеќе се потенцира на лежерноста и опуштената атмосфера.

Во главните улоги се Бехати Принсло, Марта Дајкс и Џорџ Алсфорд.

Црно-белите фотографии ги сними Џош Олинс, а „пријателите“ носат џинс комбиниран со карирани кошули, обични маици и јакни. Се истакнуваат црните салонки, детално украсените елечиња и интересни сандали.

Во продолжение погледнете ги фотографиите:

533x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign1.jpg.pagespeed.ic.GOaWeXf2g3

533x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign2.jpg.pagespeed.ic.nyl3D8KON6

533x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign3.jpg.pagespeed.ic.2eNtLPOPVK

533x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign5.jpg.pagespeed.ic.C5RR_NGbKs

533x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign7.jpg.pagespeed.ic.ExDG_Xm7Gw

565x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign6.jpg.pagespeed.ic.FGNb2A3TKf

584x800xpepe-jeans-spring-2014-campaign4.jpg.pagespeed.ic.i8j2kDr-AC

700x466xpepe-jeans-spring-summer-2014-campaign-photos-0008.jpg.pagespeed.ic.Th7Ex8a0Yj

700x467xpepe-jeans-spring-summer-2014-campaign-photos-0010.jpg.pagespeed.ic.Qqh6HE-Kzy
710x470xpepe-jeans-spring-2014-campaign10.jpg.pagespeed.ic.ZmBBcxGVCg
710x480xpepe-jeans-spring-2014-campaign8.jpg.pagespeed.ic.yABPfASPTW

700x1029xpepe-jeans-spring-summer-2014-campaign-photos-0001.jpg.pagespeed.ic.kyradYM5mZ

Објавено:
7 февруари 2014
Категорија: 
Колекции