Ослобедете ги умот и женственоста со новата колекција на „Џамба“

20 септември 2014

Во рамки на миланската модна недела креативниот Џамбатиста Вали ја презентираше својата втора ready – to – wear колекција едноставно и лудо наречена „Џамба“.

Дизајнерот употреби многу епитети со кои ја појасни својата нова колекција, меѓу кои и моќна, ослободувачка, жива, храбра, аристократска, свежа и единствена!

giamba-003

Сите парчиња од колекцијата беа неверојатно женски и слатки, комбинирани со бели и црни хулахопки со точки и светкави чевли со висока потпетица.

Одлична заводлива колекција тој ја најави преку некои од неговите омилени девојки меѓу кои и Брук Шилдс, Џесика Бил, Џована Батаља, Елена Перминова и Лена Данам сместени во интересно видео во кое се гледа дека тие се зависни од „Џамба“!

giamba-009

„Сите мои пријатели ме викаат Џамба, па токму поради тоа решив колекцијата да ја наречам по мојот прекар по кој сум препознатлив за многумина. Ова е друга страна од истата приказна, друга колекција која се движи во рамките на нашиот бренд, друга колекција што целосно ја комплетира онаа претходната“, изјави Вали пред презентацијата на колекцијата.

giamba-main

Дека неговите креации се едни од најобожуваните, докажува и големата љубов што кон него ја имаат и познатите девојки како Викторија Бекам, Лена Данам, Кејт Босворт, Даен Кругер, Блејк Лајвли и многу други.

Во продолжение погледнете ги одличните креации од лудата, „Џамба“ колекција со која се опседна голем дел од Холивуд!

Објавено:
20 септември 2014
Категорија: 
Колекции