Погледнете ги есенските трендови од модната недела во Сао Паоло

30 октомври 2013

Во тек е модната недела во Сао Паоло на која дизајнерите ги претставуваат своите колекции за есен-зима 2013/14. Од досега прикажаното, можеа да се видат геометриски форми и кога е дизајнот во прашање, но исто така и принтот. Кога се боите во прашање, доминираа класичната црна, црвена, сива, беж...

Комбирањето на дезените исто така беше едно од повпечатливите мигови, како и уметничките и авангардни ревии.

Во продолжение погледнете дел од досега прикажаните модни шоуа.

Објавено:
30 октомври 2013
Категорија: 
Колекции