Погледнете ја новата раскошна колекција на омилениот Зухаир Мурад

12 март 2015

Миленикот на жените, Зухаир Мурад конечно го објави лукбукот за неговата колекција за есен 2015, во кој по кој знае кој пат смести раскошни и сензуални модели.

Неговата есенска приказна овојпат почнува со неверојатни црно – бели модели, меѓу кои и фустани како создадени за на црвениот килим, но и елегатни панталони комбинирани со неодоливи светкави блузички.

zuhair-murad-003-1366

Палетата на бои на дизајнерот овојпат почнува од млечно бела украсена со црни светки, па сѐ до нежно сина и боја на кожа кај кусите фустанчиња.

zuhair-murad-004-1366

Како и секогаш, Мурад понуди долги раскошни тоалети, транспарентни блузички украсени со богати детали, тренди бели комбинезони со ремен на половината, а во понудата секако ги има и неговите добро познати креации целосно изработени од тантела.

zuhair-murad-016-1366

Лукбукот што дизајнерот го направи за презентација на колекцијата е сосема едноставен со виолетова сценографија со што целиот акцент е ставен на прекрасните модели.

zuhair-murad-022-1366

Во фокусот на колекцијата се дефинитивно и одличните чевли што дизајнерот ги комбинира со моделите, во едноставна боја на кожа со врвки и суптилен шпиц.

zuhair-murad-019-1366

Во продолжение, погледнете ги сите модели од одличната есенска колекција на дизајнерот.

Објавено:
12 март 2015
Категорија: 
Колекции