Прва „plus size“ колекција на Рејчел Рој

24 февруари 2016

Американската дизајнерка Рејчел Рој ја креираше својата прва „plus size" колекција насловена „Rachel Roy Curvy ", а е наменета за претстојната сезона пролет-лето 2016 година.

Линијата е веќе достапна во продажба во продавниците на Macy's, а цените на парчињата се движат од 55 до 179 долари.

Изборот на облека е голем почнувајќи од лесни фустани до џинс парчиња и спортски маички.
За промотивната кампања, Рој го ангажираше познатиот „plus size" модел Кендис Хафајн.

Објавено:
24 февруари 2016
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
378 пати