Pull&Bear својот нов лукбук го обои во џинс

27 јуни 2014

Како што најавува самиот наслов, летната колекција е составена од деним парчиња: фармерки со машки крој, шорцеви, волуменозни јакни, здолништа со А-крој и разресени модели. Pull&Bear во склоп на новата колекција го форсираат спортско -лежерниот изглед, односно комбинација на деним парчињата со спортски маици, мантили и блузи со металик ефект, за да се постигне впечатлив дневен стајлинг.

Објавено:
27 јуни 2014
Категорија: 
Колекции