Деновиве Гучи ја претстави новата капсулна колекција, повторно преполна со бои и фантастични принтови.

Колекцијата е едноставно наречена Gucci Garden, а се состои од 20 парчиња кои ќе бидат достапни исклучиво во нивните онлајн продавници од 5 – ти јули.

Ултра талентираниот Алесандро Мишел во колекцијата смести плисирани миди здолништа, бомбер јакни со цветен принт, кошули со панделки и нивните познати торби во три големини.

Како и сите останати колекции на Мишел, така и оваа изобилува со фантастични принтови од флора и фауна, многу апликации, неодоливи везови, златни детали, а сето тоа совршено направено во стилот на 70 – тите.

Со оглед на популарноста што дизајнерот му ја донесе на брендот во последните неколку години, нема сомнеж дека одличниот маркетиншки трик со лимитираната колекција ќе донесе уште поголема продажба и побарувачка.

За промоција на колекцијата е снимена и весела кампања со неколку прекрасни девојки кои ги носат препознатливите парчиња за брендот, а дизајнерот по кој знае кој пат нѐ остави без здив! 

Објавено:
30 јуни 2016
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
492 пати