Ресорт колекција на Мајкл Корс за 2014

5 јуни 2013

Дизајнерот Мајкл Корс ја лансираше својата ресорт  колекција 2014.  Со различна палета на бои, црна, бела, тиркизна, розова, доминација на животински принтови во комбинација на колор-блок ефектот и со модерен акцент на еден ретро крој, Корс повторно го ослободува модниот дух на 70-те години. Строги линии, совршени силуети и беспрекорен дизајн на модели, надополнет со елегантни чанти и уникатен стајлинг на очила за сонце.

 

Во продолжение погледнете ја галеријата за оваа колекција.

 

Објавено:
5 јуни 2013
Категорија: 
Колекции