Саскија де Браун во машка кампања на Сен Лоран

1 јули 2013

Де Браун кампањата ја снимаше во Лос Анџелес, а од фотографиите може да се види дека иако тие се фотошопирани, сепак моделот изгледа обично без шминка и фризура.

Кога Слиман ја пушти во продажба колекцијата „Dior Homme“, неговите тесни сакоа за мажи предизвикаа голема популарност кај девојките, па токму затоа новата колекција ќе биде наменета за сите.

Објавено:
1 јули 2013
Категорија: 
Колекции