„Слатка одмазда“ со потписот на Тамара Мелон

18 декември 2013

 

Кога поранешната креативна директорка на компанијата Џими Чу, Тамара Мелон објави дека дава отказ и  е во план далансира сопствена линија, модниот свет од неа имаше високи очекувања во тој поглед, а таа им врати со колекција  која никого не разочара. Едицијата се состои од парчиња  облека и обувки кои се веќе во продажба. Линијата промовира кожени парчиња облека, чизми до глужд, хеланки и здолништа кои а модните експерти ги окарактеризирани како гламурозни и луксузни.

 

 

За свое заштитно лице, Мелон ја одбра миленичката на Холивуд, Карли Клос. Колекцијата  носи симболичен наслов „Слатка одмазда“, кој предизвика лавина од реакции и шпекулации.

 

 

 

Во продолжение погледнете фотографии од колекцијата и видеото насловено „High Heels & Sharp Knives“ во кое Карли Клос глуми мрачна заводничка. Видеото го режираше Рие Расмунсен, чија идеја Клос да ја прикаже во улога на опасна „femme fatale“, одлично се вклопува со целата модна приказна која  ја раскажува Мелон.

 

 

 

Објавено:
18 декември 2013
Категорија: 
Колекции