Виножито од пастелни бои во првата заедничка колекција на Тејлор Свифт и Стела Мекартни

23 август 2019

Соработките меѓу познатите со цел да допрат до што поширока публика со што поголемо влијание, е карактеристика на шоу бизнисот.

Една во низата такви соработки, деновиве го предизвикува внимането на модната јавност.
Се работи за нова, заедничка еколошка колекција на пејачката Тејлор Свифт и британската модна дизајнерка Стела Мекартни, а е инспирирана од новиот албум на Свифт, „Lover".

Неодамна излегоа првите промотивни фотографии на кои може да забележиме дека се работи за младешка колекција во која доминира виножито од пастелни тонови и заедничкиот потпис на двете моќни жени, секоја успешна во својата бранша.

Во продолжение погледнете ја фотосесијата.

 

Објавено:
23 август 2019
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
486 пати