Second-hand ловец: Оваа девојка има култни дизајнерски парчиња за смешна цена

20 јули 2021

Ако сте поминале покрај second-hand продавница мислејќи дека таму нема ништо интересно, оваа приказна ќе ви покаже дека и не е баш така. 

Американката Моника Сали е љубител на купување облека од second-hand продавници, а во една пригода случајно забележала фустан од модниот бренд „Баленсијага“. Се работи за креација од 2006 година, дизајн на Никола Геские, која чини илјадници долари, а која таа ја добила за многу ниска цена. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

Истиот тој фустан го искористи за својот свадбен ден во 2019 година, а приказната ја сподели на својот Инстаграм профил.

Но, тоа не е единствен пат кога оваа млада девојка успеала за неверојатно ниски цени да најде култни парчиња од брендови како Comme de Garcon, или пак Жан Пол Готје.

На една од фотографиите носи и креација на „Живанши“ од 80-тите, која одлично изгледа и сега.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

Можеби оваа приказна ќе ви биде инспирација за следниот пат кога ќе поминувате покрај таква продавница, да си ја пробате среќата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monica Sallay (@sartorialscraps)

 

 

 

Објавено:
20 јули 2021
Категорија: 
Стории
Прочитано:
2.219 пати