Стилот на принцезата Дијана пред да стане дел од кралското семејство

26 јануари 2021

Во серијата The Crown прв пат се појавува облечена како дрво, а потоа во бледо-жолт тексас комбинезон и плетено/везено шарено џемперче, па никогаш не би помислиле дека ќе стане модна икона. Но, лејди Ди имаше совршено беспрекорен моден стил во своите денови како принцеза, што некои нејзини модни избори служат како инспирација дури и денес.

И пред да ја добие титулата принцезата од Велс, лејди Дијана Спенсер има интересен моден стил. Од детските денови, па сѐ до венчавката со принцот Чарлс, ова се некои од модните избори на принцезата пред да стане член на кралското семејство.

 

 

Објавено:
26 јануари 2021
Категорија: 
Стории
Прочитано:
753 пати