Тренд: Фустани со нагласен струк и волуменозни ракави

22 јуни 2020

Во своите актуелни колекции, ги понудија и Валентино, Александар Меквин, Дрис Ван Нотен, а свои верзии имаат и популарните „high street" етикети.

Моделите на фустани со нагласен струк и волумензони ракави, се издвоија како моден хит за ова лето.
Дозата на роматнична и ретро нота, но со редефиниран и современ дизајн, како и шаренилото од дезени и принтови, се карактерстики што овие модели на фустани ги прават впечатливи и привлечни.

Затоа, веќе често може да ги видите и во комбинациите на популарните блогерки, како и во улилната мода, каде се комбинираат со високи потпетици, сандали, но и со рамни чевли и патики.

Направивме избор од највпечатливите модели.

Фото: Pinterest

 

Објавено:
22 јуни 2020
Категорија: 
Мода
Прочитано:
1.547 пати
Тагови: 
фустани лето 2020