Џенет Џексон (51) се појави во јавноста со својот син Ајза после разидувањето со нејзиниот сопруг, катарскиот бизнисмен Висам Ал Мана, со кого стапи во брак 2012 година. Во април тие најавија дека повеќе не се заедно. Џенет Џексон се врати во Америка за да ја продолжи својата турнеја.


„State Of The World Tour“ ќе ја започне во Феникс Аризона. Пред две недели таа ги посети настраданите од ураганот во Тексас и најави дека ќе донира дел од заработувачката од својата турнеја.

Ова е прв пат Џенет да ја види јавноста со својот син. Инаку почетокот на турнејата беше пречекана со одлични критики. На своите концерти таа ќе отпее 35 песни.

На Џенет ова и е и прво професионално појавување после смртта на нејзиниот брат, кралот на попот Мајкл Џексон.

Објавено:
21 септември 2017
Категорија: 
Без категорија
Прочитано:
1.690 пати
Извор: 
DailyMail