За WOW на неделата ја избравме Сандра Булок која на премиерата на филмот „Gravity“ се појави во фустан од Стела Мекартни кој и ги истакна совршено обликуваните нозе во  комбинација со сатенски чевли од Шарлот Олимпија.  За комплетен изглед, актерката имаше дискретна шминка,односно црвен кармин, римел и црно моливче за очи.

За LOL на неделата ја избравме Лив Тајлер. Иако од глава до пети беше облечена во дизајнерски парчиња, сепак тие воопшто не се вклопија во целосен аутфит.  Таа се појави на настанот The lunchbox Fund’s fall fete во здолниште од Живенши, блуза од Проенза Шулер и чевли од Маноло Бланик.

Објавено:
15 октомври 2013
Категорија: 
Без категорија