На црвениот килим се појавија голем број селебрити кои знаеја да воодушеват или негативно да изненадат со својот аутфит.

За WOW на неделата ја избравме Сара Џесика Паркер која носеше макси фустан, циклама боја со марама црно бел принт, креација на Меисон Мартин Маргиела.
За LOL на неделата ја избравме Кјара Кубуруку која на хуманитарниот настан се појави во кожни панталони и сако во портокалова нијанса. Целокупниот аутфит го надополнила со црни чевли со шпицести врвови кои воопшто не одговараа на целата комбинација, ниту пак ваквиот аутфит соодвестуваше како дрес код за настан од вакот тип.
Објавено:
18 јуни 2013
Категорија: 
Без категорија