За WOW на неделата ја избравме актерката која дефинитивно воодушевува со дневните комбинации. Па така и сега на пат кон нејзината канцеларија актерката беше забележана во комбинација од  црна блуза, црна мото јакна, панталони со принт и црни чизми на платформа. Целосниот изглед го надополни со макси црвена чанта и очила за сонце. Едноставна и лежерна комбинација која воодушевува. Чиста десетка за аутфитот на Алба!

За LOL на неделата ја избравме Кирстен Данст која на премиерата на филмот Anchorman 2 се појави во фустан со точки од Долче и Габана. Црно белата кобинација ја дополнила со сандали во нежно сина нијанса и златен ѓердан. Парчињата воопшто не се вклопуваат во една целина, напротив едни со други воопшто не се за комбинирање. Токму затоа актекрата ја избравме занајлошо облечена за оваа недела.

Објавено:
3 декември 2013
Категорија: 
Без категорија