За WOW на неделата ја одбравме Маргот Роби која носеше интересна микс комбинација од принтови, односно палто со леопардов принт од Paule Ka со пенкало здолниште од Оскар де ла Рента и беж нијанса чевли од Casadei.

За LOL на неделата ја избравме Џесика Строуп која дефинитивно разочара со изгледот како во избор на креацијата, така и во изгледот целосно со носење на неструкиран фустан со асиметрични делови, неон боја од Halston Heritage, со беж нијанса чевли со отворен прст.

Објавено:
24 декември 2013
Категорија: 
Без категорија