За WOW  на неделата ја одбравме латино заводничката Џенифер Лопез која доби своја ѕвезда на патеката на славните во Холивуд, а за оваа пригода носеше креација на Кристијан Диор од колекцијата есен 2013 со бел топ и широко здолниште искомбинирани со црни чевли од Брајан Атвуд.

За LOL на неделата ја избравме дизајнерката Дона Каран која негативно изненади со својот аутфит на филмскиот фестивал Трибека во Њујорк. Во црната комбинација изгледала како да излегла од гардероберот на Шер, а не како светски позната дизајнерка на женска облека.

Објавено:
24 јуни 2013
Категорија: 
Без категорија