За WOW на неделата ја избравме прекрасната актерка чија убавина остава без здив. Шарлиз Терон на премиерата на филмот  „Prometheus" се појави во фустан од Кристијан Диор и сандали кои ја истакнаа нејзината структура. Одличниот избор на аутфит е причина таа да биде прогласена за најдобро облечена оваа недела.

За LOL на неделата ја избравме Ема Томпсон која на премирата на филмот „Men in Black 3" во Лондон избра аутфит во кој изгледа барем 10 години постаро. Иако актерката е позната по лежерниот избор на аутфит, сепак овој стајлинг ни најмалку не одговара ниту за настанот, ниту пак за нејзината структура и години. Токму поради тоа, Ема ја избравме за најлошо облечена оваа недела

Објавено:
15 јули 2013
Категорија: 
Без категорија