Ѕирнете зад сцената од хрватската модна недела

29 октомври 2013

Познато е дека најинтересните моменти се одвиваат во бекстејџот за време на подготвувањето на модните ревии. Овој пат ви ја доловуваме атмосферата зад сцената од модната недела во Хрватска, поточно близок преглед на креациите што ги носат моделите, нивната шминка и фризура. Се разбира овие фотографии се многу поразлични од оние фотографирани од писта, па затоа, погледнете како еден од официјалните фотографи на хрватската модна недела ги овековечил моментите додека манекените и манекенките се подготвуваат да излезат на писта.

Објавено:
29 октомври 2013
Категорија: 
Фото галерија