Есенски колорит и тренди парчиња од улична мода низ Скопје

28 октомври 2013

Есента е годишно време кое не става пред повеќе дилеми што да облечеме, сепак иако на час е сончево и топло, а нешто подоцна студено, некако успеваме да ја имаме на себе добитната комбинација од гардероба без оглед на временските услови. Фармерките  во цигара крој, пуловерите во есенски бои, кожените парчиња како и класичните  кроеви се најприменливите, а  такви парчиња имаа оние што ги забележевме низ скопските улици, како момците така и девојките што беа расположени да позираат пред фото објективот на Fashionel, изгледаа ултра модерно во есенски бои и актуелни тренди парчиња.  Што поточно имаа на себе погледнете од галеријата во продолжение.

 

Објавено:
28 октомври 2013
Категорија: 
Фото галерија