Еве што носат моделите низ улиците на Париз

3 март 2014

На париските улици поголемо внимание привлекуваат манекенките и модните уредници, отколку знаменитостите на самиот град. Туристите имаат можност да ги видат Ана Дел Русо,  Ана Винтур и голем број манекенки, кои воодушевија со својот аутфит.

Покрај различните стајлинзи, улиците изгледаа како да се нова модна писта, а дека моделите имаат изградено свој стил и знак на препознатливост, погледнете во фото-галеријата.

Објавено:
3 март 2014
Категорија: 
Фото галерија