Виртуелниот свет на социјалните мрежи, меѓу кои и Инстаграм, веќе се еден од основните извори на информации за тоа што се случува во светот на модната индустрија. Преку фотографиите објавени на Инстаграм честопати дознаваме за „креативниот хаос“  зад сцена на големите модни перформанси, кое е омиленото јадење на познатите, каде летуваат омилените манекенки, но исто така и увертира во дизајнерските колекции уште пред да бидат презентирани на писта. Fashionel направи потесен избор на интересни фотографии кои оваа недела беа објавени на оваа социјална мрежа.

На профилот на шминкерот Зоран Шурбевски е објавена фотографија со преубавата Маја Сашек На профилот на шминкерот Зоран Шурбевски е објавена фотографија со преубавата Маја Сашек

 

Неделава Наоми Кемпбел уживаше на Ибица Неделава Наоми Кемпбел уживаше на Ибица

 

Армани за италијански Вог Армани за италијански Вог

 

Викторија Андерсон носи Долче и Габана во симулиран амбиент на плажа за магазинот Schon Викторија Андерсон носи Долче и Габана во симулиран амбиент на плажа за магазинот Schon

 

Вака се ужива на плажа според принципите на Ралф Лорен Вака се ужива на плажа според идеологијата на Ралф Лорен

 

Очилата за сонце со рамка во црвена боја, за впечатлив изглед на плажа Очилата за сонце со рамка во црвена боја, за впечатлив изглед на плажа

 

Вака Олга Костовска го дочека Јули Вака Олга Костовска го дочека Јули

 

Објавено:
8 јули 2014
Категорија: 
Фото галерија