Креативно улично „лудило“ од Париз и Милано

7 јули 2014

Спортската елеганција е главен мотив низ улиците на Милано и Париз, особено различните модели на патики кои никогаш до сега не изгледале попримамливо. Исто така на машките модни недели актуелен стана тренд кој пред неколку години претставуваше незамислива спојка. Станува зор за комбинацијата на модел на чанта од Биркин со патики. Сепак дамите кои ни под разно не се откажуваат од елеганцијата, изгледот го комплетираа со чевли на висока потпетица, дополнети со додатоци како што се панделки, пердуви, метални токи и реси.

Објавено:
7 јули 2014
Категорија: 
Фото галерија