20140205-161430

Потенцијалната оскаровка, актерката Лупита Нионго со својата појава, впечатлив стил блесна во едиторијалот за италијанското издание на Вог, направено под будното фотографско око на Том Мунро.

Особен впечаток врз фотографот оставија нејзините извајани раце, што и се забележува на фотографиите.

Кога Пети Вилсон ја стилизирала убавата актерка, во главата и била Хеди Слимен за Сен Лоран, колекција проткаена со дезени и мешани материјали во комбинација со добри очила за сонце, како оние со потпис на Cutler&Gross, винтиџ колекцијата на Линда Фароу, како и очила за сонце од Џереми Скот, чевли со бели романтични чорапи... Така, актерката изгледаше свежо и подготвено за победа.

Погледнете го едиторијалот за престижниот магазин во продолжение.

lupita Vogue IT Tom Munro Feb 2014-ii

Lupita-Nyongo-for-Vogue-Italia-February-2014-issue-BellaNaija-February2014008

Lupita-Nyongo-for-Vogue-Italia-February-2014-issue-BellaNaija-February2014006

Lupita_Nyong_o_Vogue_Italia_-_8

lupita-nyong_o-by-tom-munro-for-vogue-italia-february-2014-4

lupita-nyong_o-by-tom-munro-for-vogue-italia-february-2014-8

Lupita-Nyongo-Vogue-Italia-February-2014-3

Lupita-Nyongo-Vogue-Italia-February-2014-7

 

Објавено:
13 февруари 2014
Категорија: 
Фото галерија