Мартовска мода низ улиците на четирите модни метрополи

20 март 2014

Њујорк, Лондон, Милано и Париз сега се споени во една галерија, од која ќе можете да ги видите каква мода преовладуваше за време на модните недели, односно во февруари и март. Секоја од овие модни метрополи носи свој сензибилитет, комбинација на бои, кроеви, дезени, во однос на тоа што преовладува кај нив - удобноста, трансформацијата, елеганцијата или шик нотата.

И пред сосема да се збогуваме со студеното време, во продолжение погледнете ги фотографиите од последните зимски стајлинзи низ улиците на градовите каде модата е на пиедестал.

Објавено:
20 март 2014
Категорија: 
Фото галерија