Моден едиторијал на FASHIONEL: Летна модна романса

5 август 2013

Летото е период познат по летните флертови, романси и авантури. Токму тоа беше и инспирацијата за нашиот нов едиторијал. Но, не само што летото е идеален период да сте вљубени, Fashionel ви порачува да бидете и модерни.

Во продолжение погледнете ја нашата љубовна и модерна приказна.

Стајлинг и организација: Сара Сековска
Фотографија: Ана Лазаревска
Асистент: Слободан Петровски
Шминка и фризура: Дејана Јанкова студио(„Елена Лука“)
Модели: Стефани Костовска (МакМоделс); Даниел Артевски;
Локација: Плажа „Версус“-Струга

Благодарност до eBar.mk и Heinemann.mk

Стефани: Блуза: ADL (1.272 ден.); Куси панталони: ADL (1.112 ден.); Очила за сонце: Miss Spice (700 ден.); Даниел: Маица: DeFacto (699 ден.); Бермуди: DeFacto (1.199 ден.); Очила за сонце: Miss Spice (700 ден.); Стефани: Блуза: ADL (1.272 ден.); Куси панталони: ADL (1.112 ден.); Очила за сонце: Miss Spice (700 ден.);
Даниел: Маица: DeFacto (699 ден.); Бермуди: DeFacto (1.199 ден.); Очила за сонце: Miss Spice (700 ден.);

Стефани: Здолниште: ADL (1.832 ден.); Блуза: ADL (1.955 ден.); Украс за коса: Hard to explain (1500ден.); Алки: Miss Spice (700 ден.); Ѓердан: Miss Spice (450 ден.); Даниел: Кошула: Fashion Brand (1.250 ден.); Бермуди: Fashion Brand (1.900 ден.); Чевли: Fashion Brand (3.300 ден.); Ремен: Fashion Brand (190 ден.); Стефани: Здолниште: ADL (1.832 ден.); Блуза: ADL (1.955 ден.); Украс за коса: Hard to explain (1500ден.); Алки: Miss Spice (700 ден.); Ѓердан: Miss Spice (450 ден.);
Даниел: Кошула: Fashion Brand (1.250 ден.); Бермуди: Fashion Brand (1.900 ден.); Чевли: Fashion Brand (3.300 ден.); Ремен: Fashion Brand (190 ден.);

Објавено:
5 август 2013
Категорија: 
Фото галерија