Моден едиторијал на FASHIONEL: Носете македонски дизајн

3 јуни 2013

Модните креации прикажани на последното издание на Моден Викенд Скопје (FWSK) открија дека домашните дизајнери нудат изобилство од стилови и инспирации кои одговараат на сечиј вкус и на различни пригоди. Со желба да го поддржиме македонскиот моден дизајн, одбравме модни парчиња од последните колекции на домашните автори и ги стилизиравме во неколку street-style варијации прилагодени на стилот на скоро секоја девојка.

 

Панталони АТЕЛЈЕ КОКЕВ, сако ХРИСТИНА ДЕСПОТОВСКА, маица MANGO, 1.590 ден., ремен, ХРИСТИНА ДЕСПОТОВСКА, чевли, GUESS (Tanca), 8.400 ден., чанта, MANGO, 1.490 ден., ѓердан, PARFOIS, 990 ден., шарена алка MANGO, 1.590 ден., сет алки SUITE BLANCO, 590 ден., пластични алки MANGO, 690 ден. Панталони АТЕЛЈЕ КОКЕВ, сако ХРИСТИНА ДЕСПОТОВСКА, маица MANGO, 1.590 ден., ремен, ХРИСТИНА ДЕСПОТОВСКА, чевли, GUESS (Tanca), 8.400 ден., чанта, MANGO, 1.490 ден., ѓердан, PARFOIS, 990 ден., шарена алка MANGO, 1.590 ден., сет алки SUITE BLANCO, 590 ден., пластични алки MANGO, 690 ден.

 

Фотографија: Ана Лазаревска

Модел: Марија Мечева

Организација и стајлинг: Катерина Трајановска / Слободанка Марковачева

Фризура и шминка: Козметичко студио „Елена Лука“

Фустан ЕЛЕНА ЛУКА, чевли ЕЛЕНА ЛУКА, ѓердан MANGO, 1.590 ден., чанта MANGO, 1.490 ден., алка MANGO, 990 ден. Фустан ЕЛЕНА ЛУКА, чевли ЕЛЕНА ЛУКА, ѓердан MANGO, 1.590 ден., чанта MANGO, 1.490 ден., алка MANGO, 990 ден.

 

 

Објавено:
3 јуни 2013
Категорија: 
Фото галерија