Најдоброто од колекциите според британски Marie Claire

2 септември 2013

Од впечатливиот фустан со светки на Гучи до пуританското расположение во креацијата на Валентино, во овој моден едиторијал од септемврискиот број на списанието Marie Claire стилистката Џејн Пикеринг направи селекција од колекциите на модните дизајнери за есен-зима 2013/14.

 

Гучи Гучи

 

 

Објавено:
2 септември 2013
Категорија: 
Фото галерија