Натали Портман во сите нијанси на розово за Harper’s Bazaar

10 јули 2015

Актерката Натали Портман во августовското издание на магазинот Harper’s Bazaar ги носи сите нијани на розово. Во едиторијалот кој ќе го заокружи нејзиното интервју за магазинот, таа е облечена во раскошни креации од светски брендови и тоа сите во розова боја.

Долче и Габана, Гучи, Живанши, Прада, Армани, Диор, ќе ги обојат страниците на Harper’s Bazaar во бајковито розово преку објективот на фотографот Норман Џин Рој.

Натали изгледа романтично, истовремено и заводливо и женствено, а во позадина се претопуваат азурното сино море и небо, како контраст на розовата што доминира во аутфитите на оскаровката.

 

Објавено:
10 јули 2015
Категорија: 
Фото галерија