Несекојдневни свадбени торти што ќе ви го привлечат вниманието

16 октомври 2020

 За некого тортата е посебен дел од свадбената церемонија. Воедно, е уште едно од нештата каде што можете да дадете личен печат.

Така, некои се одлучуваат за класични свадбени торти, во бела боја, со цветови. Други пак, се одлучуваат за нешто креативно и сосема несекојдневно.

Токму такви се и тортите што ќе ги видите во продолжение, а можат да се најдат на социјалните мрежи. Сајтот „Bored Panda“ направи листа на торти што сосема ќе ви го привлечат внимание. И да, сите се јадат.

Сите фотографии можете да ги видите на линкот тука, а во продолжение ви презентираме неколку од нив:

 

Објавено:
16 октомври 2020
Категорија: 
Фото галерија
Прочитано:
1.688 пати
Тагови: 
свадбени торти