Пред почетокот на новата година која со нетрпение ја очекуваме, вообичаено е да се прават анализи и сублимати за годината која изминала. Тимот од врвни стилисти, уредници, блогери и модни експерти, согледаа  кој бренд владееше со улиците низ светот, па поради тоа направи мало истражување.

 

 

При сортирањето на милионите фотографии од уличниот стил, јасен фаворит и апсолутен победник е брендот Селин. Почнувајќи од модни додатоци, чанти, обувки, ремени, шапки, шалови, марами, па се до целосни аутфити, најпосакувани се комбинациите, моделите и дизајните кои ги презентираше оваа модна куќа.

 

 

Во продолжение погледнете го сублиматот на фотографии кои ќе ве воодушеват и дополнително ќе го инспирираат вашето модно секојдневие:

Објавено:
17 декември 2013
Категорија: 
Фото галерија